НевроМед
спеціалізований медичний центр
Корекція та лікування заїкуватості
05.10.2024
рубрика: Заикание у детей: консультации, диагностика, лечение
просмотров: 21
Заїкуватість найпростіше купірувати у віці до 4 років, при нульовому ступені фіксації і у випадках, коли судомна активність не торкається інших м'язових груп. Лікування заїкуватості передбачає використання наступних методів:
- Логопедичні заняття. Вони спрямовані на корекцію заїкуватості та мовленнєву практику. Логопед покаже правила побудови мови, навчить ритміці, прищепить навички уповільнення мови. Також важливими частинами занять виступають розслаблення м'язів і приведення в норму мовного дихання.
- Рефлексотерапія. Дозволяє усунути психоемоційну напругу, що посилює заїкуватість.
- Фізіотерапія. Спрямована на відновлення тонусу мімічних м'язів. Для цього можуть бути використані електротерапія, лазеротерапія, магнітотерапія. Електросон може бути рекомендований для лікування заїкуватості як інструмент нормалізації функцій центральної нервової системи.
- Відвідування психотерапевта. Для корекції заїкуватості показано спілкування з дитячим психотерапевтом. Він займається виявленням причин логоневрозу у дітей та допоможе у подоланні заїкуватості. У ряді випадків для полегшення стану використовують гіпноз.
- Медикаментозна терапія. Корекція заїкуватості за допомогою лікарських препаратів рекомендована у крайньому випадку. Засобами вибору виступають транквілізатори та протисудомні.
- Масаж та ЛФК. Мінімізують дефекти нервової системи, що сприятливо позначається на лікуванні заїкуватості у дітей. Також позитивний ефект можливий від регулярних прогулянок на свіжому повітрі, відвідування басейну, занять спортом.
Докладніше зупинимося на логопедичній корекції заїкуватості. Терапія проводиться у кілька етапів:
- Підготовчий. Подолання порушень у щадному режимі з обмеженою мовною активністю.
- Тренувальний. Направлений навчання мовних форм, розвиток дрібної моторики, закріплення навичок вільного спілкування.
- Останній. Націлений на автоматизацію засвоєних навичок та моделювання поведінки залежно від ситуації.
Також для складних мовленнєвих порушень показаний метод нейропсихологічної корекції заїкуватості. На даний момент він визнаний найбільш результативним та виключає застосування препаратів. Його суть – тренування мозку загалом та низки його зон зокрема. Курс терапії логоневрозу в дітей віком розробляється для пацієнта з урахуванням його особливостей. Включає елементи тілесно-орієнтованої терапії та суміжні техніки.