НевроМед

спеціалізований медичний центр

Ступені тяжкості та фази розвитку заїкання

05.10.2024
рубрика: Заикание у детей: консультации, диагностика, лечение
просмотров: 38


Лікування заїкуватості в дітей віком розробляється з урахуванням ступеня тяжкості мовних порушень. На даний момент виділяють 4 стадії розладу навички:
  •  Перша стадія. Дитина заїкається лише у певних ситуаціях. Затримки з'являються при вимові початку пропозиції чи спілок і прийменників. Мовленнєве порушення проявляється інтенсивніше при психологічному дискомфорті. Стан пов'язаний із збудливістю, неврозом, прискореною мовою. Оточення може не помічати відхилення та не поспішати зі зверненням до лікаря. Сама дитина теж не відчуває сорому і вільно спілкується з оточуючими і не боїться виступати публічно. Поступово плавність мови знижується, і заїкуватість прогресує.
  •  Друга стадія. Батьки і сама дитина вже помічають ознаки заїкуватості. При говорінні пацієнт сильніше розтягує звуки, але оточуючі, як і раніше, не завжди помічають відхилення. Судомний ефект виникає іноді. Найчастіше відхилення виявляються при вимові довгих речень або складних слів, а також на тлі перезбудження. Заїкуватість у дитини повторюється і в громадських місцях. За потреби дитина може «зібратися» і уникнути затяжної вимови.
  •  Третя стадія логоневрозу в дітей віком. Мовні судоми стають яскраво вираженими. Дитина заїкається постійно, вона може нормально говорити і вибудовувати адекватні асоціації між звуковим рядом і значенням слова. Деякі слова можуть бути особливо складними для пацієнта. Це призводить до заміни слів у мовленні на інші. Як правило, дитина не уникає спілкування і поки не відчуває страху людей через патологію.
  •  Четверта стадія. Відхилення стає великою особистою проблемою. У дитини з'являється упередження щодо мовного дефекту: він соромиться до спілкування. Виникають думки на кшталт: «я не можу говорити», «мене неможливо почути», «я не подобаюсь людям». Є труднощі з вимовою певних слів та звуків. У деяких ситуаціях заїкуватість посилюється і може виявлятися максимально яскраво. Усвідомлення «неповноцінності» призводить до уникливих відповідей та появи страху перед публікою. Потрібне негайне лікування заїкуватості для усунення психологічних порушень.

Оставить комментарий