НевроМед

спеціалізований медичний центр

Діагностика аутизму. Корекція аутизму у дітей

17.03.2024
рубрика: Аутизм: ранняя диагностика, лечение
просмотров: 54


Діагноз виставляється на підставі тривалого спостереження за дитиною з ознаками аутизму, при цьому оцінюється рівень вираженості класичної тріади захворювання:
 
  •      дефіциту соціальної взаємодії;
  •      відсутність чи нестачі комунікативних навичок;
  •      стереотипної поведінки (нав'язливі рухи, звички тощо).

Для визначення ступеня симптоматики батькам пропонують заповнити спеціальні опитувальники. Вони допомагають фахівцям оцінити поведінку дитини, виявити конкретні симптоми, характерні для тієї чи іншої групи захворювання, проаналізувати наявні показники.

Надалі проводиться комплекс інструментального обстеження, до якого входять:
  •      електроенцефалографія;
  •      ультразвукове дослідження головного мозку (можливе лише за наявності незакритого великого джерельця);
  •      магнітно-резонансна томографія мозку

В обов'язковому порядку проводиться консультація сурдолога, офтальмолога, ЛОР-лікаря, а також логопеда та невролога.
 

Корекція аутизму у дітей


Лікування патологія не піддається, і препаратів, здатних повністю нормалізувати поведінку аутиста, немає. В даний час використовується комплексна терапія, що включає цілий перелік спеціалізованих заходів, які допомагають дітям з різними формами РАС.

Вона передбачає такі напрямки:
  •      психологічну підтримку, метою якої є соціальна адаптація дитини, навчання навичок взаємодії з навколишнім світом, опрацювання проблем з комунікацією та розпізнаванням емоційного стану інших людей;
  •      педагогічне навчання, спрямоване поповнення словникового запасу, розвиток навичок використання різних інструментів розмовної мови, формування абстрактного мислення;
  •      щеплення навичок самообслуговування, які необхідні дітям-аутистам для комфортного та безпечного перебування у соціумі;
  •      медикаментозна підтримка, націлена на корекцію певних поведінкових відхилень, зокрема, невмотивованої агресії, підвищеної тривожності, недовірливості, синдрому нав'язливих рухів, порушень сну, істерик тощо.

Свою роль у нормалізації стану дітей з аутизмом відіграє також правильна дієта: особливості біохімічного обміну наказують підбирати для дитини раціон, багатий на компоненти, що легко засіюються, і позбавлений речовин, які не сприймаються організмом, зокрема, молочної продукції, глютена, казеїну.

У рамках корекції можуть використовуватись ігрова та трудова терапії, індивідуальні та групові заняття з психологами, логопедами, педагогами. Батькам таких дітей рекомендовано проводити домашнє навчання або переведення до спеціалізованих класів/школ, у яких працюють педагоги та психологи, які вміють взаємодіяти з вихованцями з РАС.

Оставить комментарий