Дитячий психіатр

Дитячий лікар психіатр займається діагностикою та лікуванням психічних порушень в дитячому віці, дає рекомендації щодо способів корекції психічних порушень, необхідності в додаткових методах обстеження (електроенцефалограма, МРТ та ін.) та допомоги інших фахівців (психолога, логопеда, дефектолога, невролога, генетика та ін.). Дитина відрізняється від дорослого насамперед тим, що постійно зростає і розвивається, пізнає світ і вчиться новому. У своєму психологічному розвитку діти проходять ряд послідовних етапів, на кожному з яких формуються окремі психічні функції, вони набувають необхідні соціальні і поведінкові навички, необхідні для подальшого розвитку і життя в суспільстві. Якщо навички  або психічні функції вчасно не сформувалися, то це може спричинити проблеми в подальшому розвитку дитини. Тому в дитячому віці важливо якомога раніше діагностувати порушення психічного розвитку, щоб вчасно призначити лікування, почати корекційні заходи і не втратити  настільки дорогоцінний час.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Дитячий психіатр

Дитячий психіатр

Коли необхідно звертатися до дитячого психіатра?

    Своєчасна консультація дитячого психіатра допоможе виявити і вирішити проблеми на самій початковій стадії. Прийом фахівця необхідний, якщо ви помітили у вашої дитини:
• затримку психомовного розвитку;
• підозра на аутистичний розлад (дитина перестала спілкуватися, розмовляти, грати, у неї з'явилися одноманітні рухи – трясе кистями рук, біг по колу, періоди збудливості);
• несподівана зміна поведінки (істерики, конфліктність, войовничість, спалахи гніву, тривога, боязкість);
• тики (мимовільні, різкі рухи, такі як кивання головою, часті моргання, пересмикування плечима, «шмигання» носом, покашлювання, викрикування звуків);
• нав'язливі дії (часте торкання до будь-яких частин тіла, предметів, часте миття рук та ін.);
• рухове розгальмування і нестійкість уваги (дитина не може всидіти на місці, сконцентруватися на якійсь справі або завданні);
• енурез (нетримання сечі), енкопрез (нетримання калу);
• заїкування, страхи;
• знижений настрій, порізи на тілі;
• неспокійний сон, кошмари, ходіння уві сні, говоріння уві сні;
• порушення харчування (обмеження прийому їжі або переїдання)
• порушення адаптації в дитячому садку, школі;
• труднощі засвоєння шкільної програми (забудькуватість, неуважність, підвищена втомлюваність, знижена працездатність, нерозуміння завдань на уроках).
Під час прийому дитячого психіатра строго дотримується лікарська етика і гарантується конфіденційність отриманої інформації.

Захворювання, які лікує дитячий психіатр

Консультація дитячого психіатра дозволяє діагностувати такі патології:
1. Різні форми раннього димтячого аутизму.
2. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ). Діти з цим синдромом не можуть зосередитися на чомусь одному на тривалий час, легко відволікаються, відрізняються високою моторною активністю. У них дуже швидко змінюється настрій. Можуть виявлятися напади люті, гніву без причини. Дитина погано засинає, спить неспокійно, часто прокидається, скрикує уві сні. На початку навчання в школі у деяких школярів виникають труднощі з просторовим сприйняттям, читанням, лічбою. З віком наростають труднощі в спробах мислити абстрактно. Частими бувають порушення мови.
3. Затримка психічного розвитку.
4. Депресивні стани.
5. Обсесивно-компульсивні синдроми. Компульсивна поведінка нерідко здається безглуздою якщо дивитися зі сторони, однак за нею прихована тривога і спроби захиститися від неї.
5. Шизофренія.
6. Різні форми неврозів.

Як проходити консультацію дитячого психіатра?

    Для початку лікар вислуховує історію хвороби і симптоми, які турбують сім'ю. Потім він трохи спостерігає за дитиною і виписує необхідні діагностичні процедури. На перший прийом до дитячого психіатра необхідно принести виписки і заключення раніше пройдених фахівців. Нерідко лікарі цікавляться думкою неврологів для того, щоб виключити ряд фізіологічних відхилень. Тому якщо у вас є рекомендації цього лікаря, краще взяти їх із собою.

    Багато батьків вважають, що істерики та гіперактивність дитини – це лише прояви її поганого характеру і бажання «насолити» батькам. Але насправді так діти найчастіше висловлюють прохання про допомогу, яку не в змозі висловити словами. Тому порада батьків, які вже побували зі своїми дітьми на прийомі у психіатра однозначний: не варто затягувати з відвідуванням фахівця, адже він може зробити ваше життя набагато кращим.

    На даний час спостерігається все більше високочутливих дітей. Їх легко поранити або образити, і для збереження психоемоційної сфери потрібно слідувати особливому стилю виховання. Тому навіть якщо у вашого малюка немає ніяких серйозних відхилень, але спостерігаються тривожність, плаксивість, безсоння, найкраще звернутися до дитячого психіатра. Лікар, зможе порекомендувати не тільки якісь медикаменти, а й дати поради по корекції поведінки. Це полегшить ваше життя і дозволить вирішити багато конфліктів.
Дитяча психіатрія покликана допомогти батькам у формуванні здорової психіки дитини. Багато психічних захворювань, такі як неврози, аутизм, біполярні розлади проявляються ще в дитинстві, але через відмінності в дитячій і дорослій психіці їх складніше діагностувати. Завдання батьків і психіатрів – допомогти дітям подолати відхилення або максимально їх скорегувати. Тому записатися до дитячого психіатра варто відразу ж після того, як будуть помічені перші ознаки психічного розладу.

    Записатися на прийом до дитячого психіатра можна за телефоном центру «НевроМед»
096-152-26-88, або через форму on-line запису.


 

Голуб Тетяна Олександрівна

Дитячий психіатр першої кваліфікаційної категорії. Спеціалізація: дитяча психіатрія. Стаж: 28 років.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія №602215
Сертифікат
Посвідчення
Сертифікат
Сертифікат

ВІДГУКИ

Настя Москаленко

16.01.2022

5.0

Дитячий психіатр

Обращалась с ребенком 3х лет с задержкой речи к детскому психиатру Голуб Татьяне Александровне. Даже после первого курса лечения у ребенка увеличилось количество слов и появились маленькие предложения. Я очень благодарна доктору. Она очень чуткий и внимательный человек, настоящий профессионал своего дела. Рекомендую!!!!

Залишити відгук

Ваша оцінка:
   
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті