НевроМед

спеціалізований медичний центр

Дисомнія у дитини

30.10.2024
рубрика: Порушення сну у дітей: консультаціі, лікування
переглядів: 14
Діти, незалежно від їх віку, не менш схильні до розладів сну, ніж дорослі. Зазвичай до списку цих розладів входить безсоння, ходіння і говоріння уві сні, кошмари, бруксизм - скрегіт зубами або човкання та енурез.

Що може стати причиною

Диссомнія може розвинутись у дитини через наявність емоційного стресу, соматичних чи неврологічних проблем.

Найчастіше причиною того, що порушується сон, стає емоційне перезбудження. Воно може виникнути через активні та гучні збудження, комп'ютерні ігри або перегляд телевізора. Велику роль відіграють дитячі страхи. Варто пам'ятати, що діти чутливі, і емоції, які вони отримають після фільму жахів, агресивних комп'ютерних ігор, проблем у школі чи сім'ї призведуть до емоційного перенасичення. Дитина просто не впорається з таким потоком переживань. У результаті його починає мучити безсоння. Якщо ж дитина все ж таки засинає, її турбують кошмари і сон стає неспокійним.

Є такі види диссомній, які пов'язані з незміцнілою нервовою системою, і зникають, коли дитина дорослішає. Але є й такі види, які здатні вплинути на якість життя дитини, а отже, вимагають втручання фахівця.

Наприклад, якщо дитина часто ходить уві сні, то вона може отримати травму. Якщо сон недостатньо тривалий та неспокійний, організм дитини не відновлюється. З'являється розсіяність та пригніченість, падає концентрація уваги, а це може призвести до проблем із навчанням.

Методи діагностики

Якщо батьки виявили у дитини проблеми зі сном, варто звернутися до дитячого невролога. Лікар проведе ретельну діагностику нервової системи та зможе з'ясувати, що саме викликало диссомнію.

Перше, що потрібно зробити, - виключити соматичну патологію, через яку може з'явитися вторинне порушення сну. Наприклад, збої у роботі серцево-судинної системи, проблеми з диханням, шлунково-кишковим трактом або щитовидкою.

Якщо патологія все ж таки виявлена, невролог дасть направлення до відповідного фахівця. З нічним енурезом варто звернутися до нефролога або уролога, оскільки неконтрольоване сечовипускання може бути симптомом проблем із сечостатевою системою.

Головні методи діагностики диссомнії - полісомнографія та електроенцефалографія. Вони реєструють різні фізіологічні показники уві сні та дозволяють оцінити кожну фазу сну окремо.

Лікування

Лікування порушень сну у дитини потрібно розпочати з коригування режиму сну та неспання, а також процесу відходу до сну. Через те, що нервова система у дітей не дозріла, можуть порушуватися процеси гальмування та розслаблення, що призводить до того, що дитина важко засинає. Допомогти впоратися із цим може невролог. Важливо, щоб дитина засинала і прокидалася в однаковий час щодня. За годину до сну потрібно відмовитися від галасливих та активних занять. Їх краще замінити на повільні прогулянки на свіжому повітрі, малюванням, вишиванням чи читанням.

Лікар може призначити масаж, акупунктуру і навіть консультацію у психолога, якщо у дитини є фобії, страхи або проблеми з емоційним фоном. Для зміцнення нервової системи невролог може прописати вітаміни та фітопрепарати.

 

Залишити коментар


   



Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті