НевроМед
спеціалізований медичний центр
Діагностика панічних розладів (атак) у дітей
Діагностика панічних розладів (атак) у дітей
Перше, що потрібно зробити, якщо у вашої дитини трапилася панічна атака – записатися на прийом до психіатра. Лікар збере повний анамнез, детально поговорить з вами та з дитиною, поставить діагноз та призначить лікування.
Якщо є підозра на соматичну (тобто тілесну) патологію, лікар направить дитину до інших лікарів-фахівців: невролога, кардіолога, ендокринолога, пульмонолога.
Діагноз «панічне розлад» ставиться, якщо дитина без видимої причини регулярно відчуває напади паніки, зі страхом чекає наступного, уникає місць, де трапилися попередні напади.
Що може спровокувати панічні розлади (атаки) у дітей?
Стресова ситуація
Висока тривожність
Гормональний дисбаланс
Захворювання ЦНС (центральної нервової системи)
Депресивний розлад
Причини виникнення панічної атаки у дітей
Точні причини більшості психічних розладів невідомі. Це стосується і панічних атак. Вчені припускають, що до панічних атак наводить комбінація причин:
Травмуючий досвід, наприклад, важка втрата
Серед близьких родичів є людина з панічним розладом
Дисбаланс нейротрансмітерів (речовин, які відповідають за передачу електрохімічних імпульсів)
Деякі дослідники вважають, що панічна атака – це «хибна тривога», яку викликають надто активні інстинкти виживання.
Часто панічні атаки – це симптом панічного розладу, коли людина переслідує страх чергового нападу – тобто страху страху.
Наприклад, людина з панічним розладом відчув серцебиття і злякалася, що має серцевий напад. Після цього він потрапляє в порочне коло: прискорене серцебиття - панічна атака - прискорене серцебиття і таке інше.