НевроМед

спеціалізований медичний центр

Лікування безсоння у дитини

30.10.2024
рубрика: Порушення сну у дітей: консультаціі, лікування
переглядів: 16
Залежно від результатів діагностики буде визначено, що допомагає від безсоння вночі дітям. Важливо розуміти, що не всяке порушення сну потребує медикаментозної чи хірургічної корекції, оскільки більшість безсоння усувається нормалізацією гігієни та режиму сну, можливо корекцією харчування.

Як заснути при безсонні дитині без соматичних та психічних порушень:
  •  Фізичні та емоційні навантаження перенести на денний час доби. Важливо обмежити активність дитини лише перед сном, але не виключати її повністю.
  •  Замінити перегляд телевізора та розваг за будь-яким екраном на вечірні прогулянки або читання книг. Також необхідно прибрати і кімнати сну всі прилади, що світяться, миготливі лампочки і додаткові джерела світла.
  •  Останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну та включати легкі страви. Чай, кава, шоколад, різні тонізуючі страви та напої увечері виключити або прибрати з раціону взагалі.
  •  Дотримуватись вікових норм за кількістю годин сну, а також дотримання режиму – відхід до сну та час пробудження мають бути однаковими щодня.
  •  Допоміжні засоби. Це може бути мішечок, наповнений висушеними травами, аромат яких сприяє засинанню (лаванда, меліса, троянда), який кладуть біля ліжка.
  •  Вимоги до сну – тиша, темрява, достатня кількість свіжого повітря, а також зручне спальне місце. Якщо місце, де спить дитина, не відповідає цим параметрам, то тимчасово вирішити проблему можна змінивши ліжко, а також використовуючи беруші та маску для сну.
  •  Заспокійливі напої перед сном – це тепле молоко, ромашковий чай. М'язове розслаблення від теплої ванни допомагає швидко заснути, а якщо поєднувати це з ароматерапією заспокійливими маслами та проводити регулярно, то ефект буде накопичувальний.
  •  Дієта, що заповнює нестачу магнію в організмі - листові овочі, гарбузове насіння, мигдаль. Ці продукти відновлюють баланс мікроелементів, які відповідають за швидке засипання.
  •  Психотерапія для усунення психологічних проблем, що викликають безсоння. Це можуть бути різні фобії, тривожні розлади або загальна напружена психоемоційна ситуація у сім'ї, школі чи садочку. Використовуватись можуть методи когнітивної терапії, гіпнотерапії, релаксаційні практики.

Якщо поліпшення не настає після нормалізації умов сну чи пов'язані з неврологічними проблемами, може бути призначена медикаментозна терапія, яка обмежується лише снодійними препаратами. Це можуть бути психотропні (на основі діазепаму), седативні (меліса, валеріана, собача кропива), гормональні препарати (з мелатоніном) або ноотропи. Якщо безсоння є симптомом чи наслідком якогось хронічного захворювання, то основна терапія зводитиметься до лікування причини. Зазвичай безсоння проходить відразу ж як перестає турбувати основне захворювання, наприклад, після прийому жарознижуючих, дитина відразу засинає, якщо безсоння пов'язане з високою температурою.

Хірургічне лікування показано, якщо медикаментозне лікування апное, щелепно-лицьових аномалій або ЛОР-захворювань виявилося неефективним.



 

Залишити коментар


   



Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті